o nas

Opinie lekarzy, położnych i pielęgniarek na temat oryginalnego Tummy Tub® :

Beata Hołub, mama 4 synów, Instruktorka szkoły rodzenia, wykładowca akademicki, olimpijka z Barcelony ’92 – LUBLIN:

„Wiaderko do kąpania jest może dziwnym pomysłem, ale dla noworodka i maluszka, którego trapią kolki jest idealnym rozwiązaniem. Dzieci włożone do ciepłej wody w wiaderku natychmiast się uspokajają i …. często usypiają. Tak, czują się zrelaksowane, wyciszone i bezpieczne. Dlaczego? Ścianki wiaderka ograniczają przestrzeń wokół dziecka (każda część ciała dotyka ścianek i ma oparcie), jest ciepło i mokro, maluszek „pływa” w pozycji embrionalnej. To przypomina bezpieczny, na zawsze utracony świat z łona mamy. Dźwięk w wiaderku też jest podobny do dźwięków z macicy.

A dzieci „kolkowe”? Takie dzieci mają napięty brzuszek, zaciśnięty zwieracz odbytu, czują ból i lęk. To wyzwala ogromną falę stresu. Czasami nic nie można poradzić. I taka kąpiel w ciepłej wodzie, w pozycji, gdzie nóżki maluszka przyciskane są do brzucha i jest wypięta pupa przynosi ogromną ulgę. Woda rozluźnia i uspokaja, nóżki masują brzuszek, otwiera się zwieracz odbytu. Pojawia się uczucie ulgi, spokój i bezpieczeństwo. I już.

K ąpieli w wiaderku trzeba się nauczyć (tak jak i kąpieli w wanience), mam na myśli głównie rodziców pierwszego dziecka. Taka kąpiel nie jest żadnym problemem, ale pierwszy raz może być trudny. Dlatego poproś o pomoc położną środowiskową na wizycie patronażowej. Położna pokaże Ci jak trzymać maluszka. Każda kolejna kąpiel sprawia coraz więcej radości.”

 

Leokadia Gawlas – położna, instruktorka szkoły rodzenia – Bielsko-Biała:

„Zostanie rodzicem to czas ogromnej radości, ale też czas, gdy pojawia się wiele wątpliwości i rodzi wiele pytań, na które nikt nie potrafi udzielić sensownych odpowiedzi. Po 9 miesiącach ciąży kobieta jest gotowa zostać mamą. Ale czy ludzki noworodek jest szczęśliwy opuszczając przyjazne, cieplutkie, chociaż ciasne mieszkanko, jakim jest dla niego macica? W niej ciasno otulone jest kołysane ruchami mamy, czuje się bezpiecznie. Nagle ląduje poza brzuchem mamy na innej planecie. Doznaje inności. Umie oddychać, wie jak ssać, połykać - i wiele innych rzeczy też wie. Nie zna jednak języka, którym posługują się jego rodzice, nie wypowiada słów, ale ma swój własny język gestów, ruchów. Także płacz jest językiem noworodka. Rozmawiajmy, więc ze swoim maleństwem.

Czy kąpiel noworodka jest rzeczą trudną???? Po ciężkim dniu, wypełnionym jedzeniem, trawieniem....i poznawaniem świata nadchodzi czas na relaks i wypoczynek w wieczornej kąpieli. Kierując się zdrowym rozsądkiem pamiętajmy, że maluszek czuje się bezbronny i jest wystraszony nie mniej niż jego rodzice. W miejscu gdzie mamy go kąpać, stwórzmy klimat do kąpieli, ciepło (23 - 24º C) włączmy muzykę. Zbierzmy potrzebne akcesoria kąpielowe i ? Do roboty! Maluch ma za sobą kilka miesięcy pobytu w wodzie. W czym problem?

Dlaczego ma krzyczeć w czasie kąpieli?

Spróbujmy kąpieli w wiaderku Tommy Tub. Napełnijmy wiaderko do oznaczonej kreski (wystarcza dla noworodka), wodą o temperaturze 38 º C. Maluszka trzymamy pod pachą i pod pośladki, powoli opuszczamy dziecko, zanurzamy najpierw stópki. Jak się oswoi z wodą, sadzamy na dnie wiaderka, przekładamy ręce pod buzię dziecka. Czuje się jak w brzuszku u mamy: ciepło, woda sięga pod pachy, miło i spokojnie, w pozycji, w której przebywał tyle miesięcy. Sama radość :-)) Jestem położną, pracuję w zawodzie od 28 lat, od co najmniej 10 lat, w czasie zajęć w szkole rodzenia, gdy omawiamy pielęgnację noworodka korzystam z wiaderka. Zapraszam „modela” lub „modelkę” – z rodzicami i kąpiemy się. Najpierw masażyk, a potem do wiaderka, maluchy są szczęśliwe i zadowolone. Nawet te niespokojne, w wiaderku wyciszają się, dlatego z powodzeniem stosuję je do łagodzenia kolki. Pozycja embrionalna, ciepło i spokój wokoło to coś, co maluchy lubią. W wiaderku kąpię noworodki, kikut pępowinowy po namoczeniu szybko wysycha i szybciej odpada. Płyny stosowane do kąpieli nie szczypią i nie ma obaw o to czy chlapniemy w oczka. Nie trzeba się śpieszyć gdyż zanurzony po brodę noworodek nie wychładza się.”


Mena Van Damme, porodówka Soest:

"Od 4 lat stosuję Tummy Tub® w mojej porodówce. Niemowlaki kąpiemy w Tummy Tub® już bezpośrednio po porodzie, ponieważ w ten sposób szybciej wychodzą ze stresu urodzeniowego. Także dla matek Tummy Tub® jest idealny, ponieważ dzieci tak kąpane nie mogą upaść i się zanurzyć; tym samym są równie bezpieczne, jak wcześniej przez 9 miesięcy w łonie matki. Wręcz idealnie Tummy Tub® sprawdza się u dzieci, które cierpią na wzdęcia. W warunkach wilgotnego ciepła, będąc w embrionalnym ułożeniu w Tummy Tub® maluchy po prostu wypuszczają wiatry powodujące bolesne wzdęcia. Na kursach masażu niemowląt w naszej porodówce zawsze dodatkowo oferujemy relaksującą kąpiel w Tummy Tub®. Niemowlęta mogą się tam raz jeszcze właściwie zrelaksować i potem są w pełni zadowolone. Często na tych kursach jest także rodzeństwo maluchów, które u nas przyszły na świat. Dzieci te na kursach kąpią się w Tummy Tub® ciągle z ogromną radością, pomimo że często mają ponad 2 lata...

 

Prof. dr. med. Dirk Heinrich, Ordynator Kliniki Geinekologicznej w Pforzheim:

"Jako kierownik Kliniki Ginekologicznej w Pforzheim bardzo wcześnie miałem do czynienia z Tummy Tub®. Zarówno w naszych salach porodowych, jak i na oddziałach rodzinnych i w szkole rodzenia, wyrażono życzenie zorganizowania stanowisk do kąpieli. I tak po ich uruchomieniu mogłem się osobiście przekonać, że niemowlę bardzo dobrze się czuje w Tummy Tub®. Pewnego razu, w trakcie wieczornego obchodu, zastałem u matki krzyczące niemowlę, którego nie można było uspokoić. Matka była zupełnie zrozpaczona. W tej sytuacji natychmiast zaleciłem kąpiel w Tummy Tub® i w mojej obecności dziecko zostało wykąpane przez matkę w asyście położnej. Po bardzo krótkim czasie noworodek się uspokoił i poczuł się bardzo dobrze."

 

Silke Fichtermayer, położna z Homburga:

"Wiaderko Tummy Tub® jest po prostu wspaniałe. Jeszcze nigdy nie widziałam tak odprężonych dzieci. Dla matki i dziecka jest to po prostu marzenie." Z lekarskiego punktu widzenia muszę przede wszystkim określić pozycję noworodków jako bardzo dobrą, ponieważ zarówno stópkami jak i ramionkami noworodek dotyka tego, co go otacza. W wyniku tego noworodek ma uczucie porównywalne z sytuacją w łonie matki. Może on swobodnie dreptać i poruszać ramionami. Dochodzi przy tym do poznania dotykiem stojącej do dyspozycji przestrzeni. Jest to coś zupełnie innego niż kąpiel w tradycyjnej wanience dla dzieci, w której dziecko jest podtrzymywane. Innymi słowy, ze względu na wielkość wanienki dziecko w ogóle nie może dotknąć jej ścianek. Ponadto ręce matki lub ojca ograniczają swobodę ruchów dziecka. Tak więc z lekarskiego punktu widzenia mogę tylko polecać wszystkim klinikom położniczym kąpiel niemowląt przy pomocy wiaderka Tummy Tub®."

 

Nicole Fritzlaff, fizjoterapeutka z Großallmerspann:

"Mój synek Nils ma teraz sześć miesięcy i powoli musimy przyzwyczajać się do kąpieli w większej wanience. Bardzo niechętnie rozstajemy się z naszym Tummy Tub® i chcielibyśmy po prostu podziękować za ten wspaniały wynalazek. Nasz mały lubi wodę i myślimy, że także Tummy Tub® ma w tym swój udział. Jako fizjoterapeutka muszę także rozwiać wiele wątpliwości, co do tego, czy "siedzenie" w Tummy Tub® jest szkodliwe. Z całą pewnością nie jest. Siła nośna i wyporność dają dziecku o wiele więcej stabilności, niż w jakiejkolwiek innej wannie. Raz jeszcze dziękuję i mam nadzieję, że wiele matek kupi Tummy Tub®. Jest to coś bardzo szczególnego.”

 

Nicole Merz, położna z Hünfelden-Ohren:

"Wstawić niemowlaka do Tummy Tub® i dobrze się poczuć" – po prostu super! Początkowo byłam sceptyczna wobec "wiaderka kąpielowego". Ale po dwukrotnym wykąpaniu moje nastawienie uległo zasadniczej zmianie. Niemowlaki kąpią się w nim bardzo chętnie; są spokojne i wesołe. Duże uznanie."

 

Jutta Thiel-Hüfner, pielęgniarka dziecięca z Kreuz-Wertheim:

"Wypróbowałam Tummy Tub® na moim własnym dziecku, które ma teraz sześć tygodni. Nasz syn czuje się w wiaderku kąpielowym bardzo dobrze i nigdy jeszcze nie było takich problemów, jak krzyk lub niezadowolenie. Syn jest bardzo odprężony i cieszy się kąpielą. Zawsze polecać będę Tummy Tub® innym osobom. Kiedy nasz synek wyrośnie ze swojego wiaderka, Tummy Tub® powędruje do dziecięcego pokoju w szpitalu miejskim do moich koleżanek celem przetestowania. Wiaderku Tummy Tub® wystawiam ocenę: "bardzo dobre."

 

Manetta Bieler, pielęgniarka dziecięca z Illingen:

"Jestem zachwycona Tummy Tub®. Noworodki i oseski mają bardzo dużą frajdę przy kąpieli. Niestety na oddziale nie mamy tyle czasu co matka w domu."

 

Manuela Heim, położna w Szpitalu powiatowym Mellrichstadt:

"Podział uwzględniający grupy wagowe dzieci mógłby być bardziej wyraźny, to znaczy łatwiejszy do rozpoznania. Poza tym uważam Tummy Tub® za bardzo dobry do relaksowania niemowlaków.

 

Jutta Laufer-Willhelmi z Haina/Kloster:

"Czysta radość kąpieli! Dla rodziców i dzieci. Przede wszystkim dzieci cierpiące na wzdęcia wymienione w waszej instrukcji użytkowania wzgl. na wideo bardzo dobrze się relaksują. Ponadto, ostatnio częściej obserwowałam, że dzieci, które mają kłopoty z odbijaniem, w Tummy Tub® natychmiast puszczają "bąki". Poza tym uważam zarówno posługiwanie się wiaderkiem jak i niewielkie zużycie wody w kąpieli niemowlaka za genialne."

 

Siostra Regina z AKAP, siostra Birgitta z Essen:

"Stosujemy Tummy Tub® w ambulatoryjnej opiece nad chorymi dziećmi. My, pielęgniarki i rodzice, jesteśmy zachwyceni tym bardzo pozytywnym efektem; także zużycie wody jest wyraźnie mniejsze".

 

Christiane Albrecht, położna z 99768 Illfeld:

"Tummy Tub® jest łatwy i praktyczny w obsłudze, wymaga mało miejsca. Ze względu na (embrionalne) ułożenie, noworodki czują się lepiej niż w tradycyjnych wannach. Na naszym oddziale matkom zawsze demonstrujemy wiaderko Tummy Tub®. Większość rodziców (ok. 85%) jest zachwycona."

 

Annette Materne, położna z Salzgitter:

"Niemowlaki są bardziej odprężone, chętniej się bawią. Im młodsze dziecko, tym łatwiej akceptuje kąpiel w Tummy Tub®. Znerwicowane dzieci nie płaczą i stają się spokojniejsze. Dla niemowlaków w wieku 9-11 miesięcy stojąca pozycja w Tummy Tub® jest dobrą zachętą do kucania i wstawania."

 

Gabi Horn-Stinner, położna Marburga:

"Bardzo łatwy w noszeniu przez matki (pełen wody). Możliwa kąpiel w pokoju dziecięcym na stole do przewijania, bardzo zrelaksowane dzieci, przede wszystkim wcześniaki o wadze od 2.000g, wymaga mało miejsca w małych mieszkaniach."

 

Kathleen Weinrich z Garbsen-Havelse:

"Tummy Tub® mógłby być jeszcze trochę bardziej kolorowy, ale poza tym jest super."

 

Christiane Friedrich IBCLC, dyplomowany doradca d.s. karmienia i laktacji z Hamburga:

"Jako dyplomowany doradca d.s. laktacji i pielęgniarka kąpię niespokojne niemowlęta zarówno na oddziale położniczym jak i w grupie karmienia szpitala (1.800 porodów w roku), to wspaniałe!"Barbara Ziemann, pielęgniarka zajmująca się chorymi dziećmi z Solingen:

"Z powodzeniem stosujemy Tummy Tub® w nocy w przypadku niespokojnych niemowląt."
 

Barbara Spandau, pielęgniarka dla dzieci z Waiblingen:

„W ogóle to widzę ułatwienie w pielęgnacji niemowląt w domu. Z uwagi na wygodę i poczucie bezpieczeństwa. U matek Tummy Tub® cieszy się wysokim uznaniem."

 

Ursula Angersbach-Mafuruse, polożna z Schenklengsfeld:

"Wszyscy są zachwyceni Tummy Tub®."

 

Ute Schendel, położna z Bruchköbel:

"Posługiwanie się Tummy Tub® jest dla matek i ojców bardzo proste. Na moich kursach prezentuję Tummy Tub®. Zachwyt jest bardzo duży."

 

Corina Schiekel, położna z Dipoldiswalde:

"Rodzice uznają tę możliwość kąpieli za bardzo dobrą dla swych maluchów."

 

Gertraude Jahnke, położna z Hanoweru:

"Dzieci są wspaniale odprężone i spokojne. Wiele z nich nawet przy tym zasypia. Rodzice także są zachwyceni a i cena jest dobra."

 

Ingrid Beckers, położna z Alsdorf:

"Niemowlaki z bólem brzuszka (wzdęcia) bardzo szybko się odprężają i czują się zupełnie dobrze, ponieważ mają kontakt ze wszystkim, co je otacza, tak jak w łonie matki."

 

Christel Ernst, położna z Langendernbach:

"Przetestowałam Tummy Tub® na pacjentach w domu i jestem totalnie zachwycona."

 

Claudia Holtstiege, położna z Kirkel:

"Uważam, że wiaderko Tuimmy Tub® jest bardzo dobre. Także położne z kręgu znajomych są bardzo zadowolone z Tummy Tub®."

 

Marina Preikschas, położna Gütersloh:

"Jestem akuszerką wykonującą wolny zawód, prowadzę kursy i stosuję Tummy Tub® po masażu niemowląt. Jak dotąd miałam dopiero jeden przypadek niemowlaka, który nie był aż tak bardzo zachwycony wiaderkiem Tummy Tub®. Często stosuję wiaderko Tummy Tub® i oceniam je bardzo dobrze."

 

Christine Schleier, położna z Zeil:

"O Tummy Tub® najlepiej jest mówić kobietom będącym w połogu. Początkowa obawa znika, gdy ja jako położna objaśniam posługiwanie się wiaderkiem."

 

Sandra Zimmermann, akuszerka z Ratingen:

"W każdym razie będę dalej polecać Tummy Tub®."

 

Anita Lohse, położna z Lüneburga:

"Szkoda, że Tummy Tub® istnieje dopiero teraz. Ocena bardzo dobra."
Ingelore Lindner, położna z Dorsten-Wulfen:
"Rodzice uważają, że Tummy Tub® jest pierwszorzędny."

 

Heike Scholz, położna z Burgwedel:

"Bardzo jestem zadowolona z wiaderka Tummy Tub®."

 

Marianne Dresen, polożna ze Stollberga:

"U mojej wnuczki Tummy Tub® cieszy się dużym uznaniem! Kiedy widzi wiaderko, spontanicznie wchodzi do niego! Także dzisiaj, nawet po 20 miesiącach!"

 

Maren Walter, położna z Alsbach:

"Jako samodzielna akuszerka opiekuję się kobietami w domu. Dzieci dostaję po raz pierwszy po 10 dniach. W Tummy Tub® dzieciaki są bardziej odprężone i bardzo cieszą się z kąpieli. Także dla rodziców jest to i przyjemniejsze i łatwiejsze!"

 

Ruth Hashagen, polożna z Schwalbach:

„Najpierw byłam sceptyczna, ale teraz jestem zachwycona."

 

Anne Brüchert, położna z Getyngi:

"Większość dzieci, w tym mój 15-miesięczny wnuczek, gniecie się w nim jeszcze z radością, nawet jeżeli w zasadzie dzieci są na to wiaderko o wiele za duże."
 

Radość niemowlaka z kąpieli ma kojący wpływ na najbliższe otoczenie
tummy tub

 

 
radosna kapiel
radosna kapiel
radosna kapiel
 
 
caountryreprezentative
Helve Polska | tel. +48 515 977 729 | e-mail: info@tummy-tub.pl , info@helve.pl
intensywniekreatywni.pl